Sunday, June 1, 2014

10. ja 11. päev, 15. ja 16. mai. Rõõmus taaskohtumine. Iisraeli kokkuvõteKui jõuan tagasi Florentine hostelisse, on üsna liigutav, kuidas mitmed hosteli vabatahtlikud rõõmustavad mind uuesti nähes. Eriti soomlanna Daniela, kes algse plaani järgi oleks juba selleks hetkeks pidanud Jeruusalemma ja edasi konfliktsesse Läänekalda piirkonda minema (seda ta hoidis suures saladuses, kuna seal käimine võib tekitada komplikatsioone riigist lahkumisel), kuid jäi Tel Avivi veel paariks päevaks. 

Aga milline siis on Iisrael ja sealsed elanikud? Esiteks on ta üsna arenenud riik, kus hinnad on nagu Euroopas (kebabirull 6-7 EUR), kuid linnad on siiski lõunamaale omaselt mitte kõige puhtamad ja korrektsemad. Siis kindlasti jäi silma, et hävitajad lendasid päris tihti üle pea. Iseseisvuspäeval lausa kolmekaupa korda-mööda pommitajatega. Seda, et igal pool sõjaväelased oleks olnud, ei saa aga küll öelda. Kihvt oli see, et iseseisvuspäeval olid kõigil autodel Iisraeli lipukesed, mida ka järgmised mitu päeva ära ei võetud.

Varem olen kuulnud ka, et Iisraeli elanikud on kuidagi kogu aeg pinges ja kahtlustavad. Tõsi, ühes bussis läksid vana araablasest naine ja juudist bussijuht nii vaidlema, et bussijuht tahtis ta isegi välja visata. Aga noored, kellega kohtusin, olid väga sõbralikud, hea meelega võtsid välismaalased oma seltskonda ja kutsusid endaga kaasa – kas grillima, randa või kuskile pubisse – kuhu iganes nad ise teel olid. Ja inglise keelt rääkisid kõik, välja arvatud mõned venelastest bussijuhid, kellega sain oma vene keelt praktiseerida.

Kuna Iisraeli pakutakse kogu aeg väga soodsaid lennupileteid (mina maksin Finnairiga Tallinnast edasi-tagasi 265 EUR), siis ei tule reis kokkuvõttes kallim võrreldes mõne odavama riigiga. Kuna keegi ei ürita sind petta, läänelikud mugavused on kõik olemas, kuritegevust praktiliselt ei ole, siis sobib Iisrael külastamiseks kõigile. Tulge ja vaadake ise!

Järgmist Euroopa-välist reisi ja postitusi siin blogis võib oodata ilmselt novembris. Kohtumiseni!

Tagasi Florentine hostelis!
Esimene katse varakult lennujaama minna ebaõnnestus, sest jäin viimasest kella 15.00-sest rongist maha ja hakkas sabat. Õhtune katse läks ka natuke nihu, sest tahtsin minibussiga lähemale sõita, aga lõpuks olin Tel Avivi eeslinnas 8 km kaugusel lennujaamast ja ikka tuli 22 EUR-i takso eest maksta
Iisraelis ollakse suured oma riigi patrioodid, iseseisvuspäeval olid igal autol peal väiksed lipukesed
Minu marsruutSelline kiri oli Jeruusalemma hosteli seina peal

1 comment: